Dan kruha

U našoj školi u srijedu, 26. listopada, obilježili smo Dan kruha.

U čast tome Danu održali smo kratku priredbu u kojoj su sudjelovali učenici naše Škole: od prvoga pa sve do osmoga razreda.

Priredbu su svečano započele učenice šestoga razreda pjesmom „Slušaj“.

Nakon njih je učenica sedmoga razreda pozdravila sve nazočne i najavila humanitarni karakter ovogodišnje svečanosti Dana kruha. Cijene proizvoda bile su simbolične i prikupljalo se za dom sv. Ante u Africi.

Učenici nižih razreda, članovi dramsko-recitatorske družine, razveselili su prisutne tekstom o važnosti kruha, ali i prigodnim igrokazom, dok su učenici viših razreda, također članovi dramsko-recitatorske družine, osvijestili pjesmom „Ponudi kruh“ te izveli igrokaz o kruhu i podsjetili na značenje hostije na oltaru.

Priredbu je priveo kraju učenik petoga razreda pjesmom „Hvala“ zahvalivši Bogu za sva ta darovana blaga.

Jela koja su učenici marljivo radili sa svojim mamama i bakama, od slanih peciva do ukusnih poslastica, blagoslovio je naš župnik don Petar Perleta.  U molitvi smo  svi zajedno zahvalili Bogu za sve te plodove koje nam je podario.

objavio: Administrator   datum: 28. 10. 2016.