Posjet kinu i kazalištu u Splitu

Učenici 5. - 8. razreda naše Škole 16. studenoga 2016. zajedno su sa učiteljicom hrvatskoga jezika Barbarom Šuman te razrednicom petoga razreda Meri Ćopo posjetili kino i kazalište u Splitu.

U Cineplexxu učenici su imali priliku pogledati film redatelja Tima Burtona „Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu“ (avantura, fantazija). Radnja filma zasnovana je prema istoimenoj knjizi Ransoma. Kazališnu predstavu „Moje ime je Anne Frank“ koju su učenici gledali u Gradskome kazalištu lutaka u Splitu režirao je Elvis Bošnjak prema „Dnevniku Anne Frank“. „Dnevnik Anne Frank“ jedan je od najpotresnijih svjedočanstava u progonima Židova tijekom Drugog svjetskog rata. U slobodnome vremenu između ova dva događaja učenici su imali priliku sa svojim učiteljicama razgledati kulturne znamenitosti grada Splita.

Barbara Šuman

objavio: Marija Bantić   datum: 18. 11. 2016.