Izvanučionička nastava u Splitu - 2. razred

Učenici 2. razreda u pratnji svoje učiteljice dana 13. listopada 2017. godine išli su u posjet Muzeju grada Splita, Gradskom kazalištu lutaka Split i Prirodoslovnom muzeju Split.

U Muzeju grada Splita srdačno nas je dočekala muzejska pedagoginja gospođica Marija Plazibat koja nas je vodila u obilazak stalnog muzejskog postava te nas pri tom podrobnije upoznala s likom cara Dioklecijana i ispričala nam priču o njegovoj vladavini. Nakon toga uputili smo se u muzejsku radionicu gdje su učenici uz njenu svesrdnu pomoć, podršku i upute izrađivali pomoću gipsanih kalupa glinene novčiće s likom cara Dioklecijana koje smo ponijeli u školu i nakon sušenja obojali u zlatnu boju. Nakon muzeja u Gradskom kazalištu lutaka Split gledali smo zabavnu i poučnu lutkarsku predstavu „Stonoga Goga“ te smo nakon odgledane predstave u društvu ispicijenta gospodina Franka Perića razgledali kazalište i naučili mnogo toga o procesu nastanka kazališne predstave i svim djelatnicima koji sudjeluju u njezinom uprizorenju. Učenicima je posebno bio zanimljiv dio o lutkama kad nam je gospodin Franko predstavio ginjoli lutke, marionete lutke i javanke lutke.  Uslijedio je posjet Prirodoslovnom muzeju Split gdje su učenici uz stručno vodstvo muzejskog pedagoga razgledali stalni muzejski postav vezan uz tri staništa: more i ocean, šuma te špilja (vidjeli su: preparirane ribe te sisavce, glavonošce, školjke, puževe, spužve, rakove ...). Na kraju stručnog posjeta razgledali smo autobusni i željeznički kolodvor te trajektnu luku. Kući smo se uputili obogaćeni novim iskustvima te spoznajama radujući se ponovnom susretu.

učiteljica: Slavica Medak

Više fotografija možete pogledati ovdje.

objavio: Administrator   datum: 17. 10. 2017.