Županijsko natjecanje iz njemačkoga jezika

Dana 21. veljače 2018. u Gimnaziji Metković u Metkoviću održano je Županijsko natjecanje u znanju iz njemačkoga jezika za učenike osnovnih i srednjih škola Dubrovačko-neretvanske županije.

Učenica osmoga razreda Lea Marija Cvitanović pokazala je zavidno znanje, osvojivši prvo (1.) mjesto u svojoj kategoriji s postignutim 71 bodom od mogućih 80 bodova (88.75%).

Ovim rezultatom Lea je potvrdila svoj status pravoga znalca njemačkoga jezika, stečen 23. siječnja ove godine, kada je test na školskoj razini natjecanja riješila gotovo sto posto točno, osvojivši 59 od mogućih 60 bodova.

Test na županijskoj razini natjecanja sastojao se od dvaju dijelova: prvim se dijelom provjeravalo slušanje s razumijevanje, a drugim čitanje s razumijevanjem te uporaba jezičnih i gramatičkih struktura.

Lea je vrlo uspješno riješila oba dijela te postigla ovaj rezultat vrijedan pohvale i divljenja, na kojemu joj iskreno i od srca čestitamo!

objavio: Administrator   datum: 21. 2. 2018.