Posjet kazalištu i kinu u Splitu

Učenici 5. - 8. razreda naše Škole zajedno su sa svojim učiteljicama Mirelom Šalković i Majom Budimir posjetili kazalište i kino u Splitu 16. ožujka 2018.

U Gradskom kazalištu mladih u Splitu gledali su predstavu „Od atoma do stanice“ redatelja Siniše Novkovića. Predstava je na zanimljiv način učenicima približila gradivo iz Fizike, Kemije i Biologije, uz brojne šaljive anegdote i jednostavne eksperimente. Učenike je posebno oduševio glumac Siniša Novković koji je za ovu predstavu osvojio Nagradu hrvatskoga glumišta za najbolju mušku ulogu u lutkarskoj predstavi ili predstavi za djecu i mlade.

Nakon predstave, učenici su posjetili City Center one i u kinu Cineplexx pogledali film „Čudo“ redatelja Stephena Chboskyja. Film je dobio pozitivno stručno mišljenje i preporuku Ministarstva znanosti i obrazovanja RH. Ova drama nadahnjujuća je i topla priča o dječaku Augustu Pullmanu, puna nade i ljudskosti, a mnoge je ganula do suza.

Ovaj posjet približio je učenicima gradivo iz medijske kulture pa su tako uživo mogli prepoznati kazališna izražajna sredstva u predstavi, kao i filmska izražajna sredstva u filmu.

Prigodno smo posjetom kazalištu obilježili nadolazeći Međunarodni dan kazališta za djecu i mlade (20. 3.)  te Svjetski dan kazališta (27. 3.). Učenici su tako posebno osjetili čaroliju kazališne umjetnosti koja nikoga ne ostavlja ravnodušnim i poziva na ponovni dolazak u kazalište.

objavio: Administrator   datum: 20. 3. 2018.