Posjet učenika 3. razreda Gradskom kazalištu lutaka Split, Gašpinoj mlinici u Solinu te Aquariumu Split u Vranjicu

Dana 3. listopada 2018. godine učenici 3. razreda u pratnji svoje učiteljice posjetili su Gradsko kazalište lutaka Split, Gašpinu mlinicu u Solinu te Aquarium Split u Vranjicu. U Gradskom kazalištu lutaka Split gledali su kazališnu predstavu Moj razred 2. B koja progovara o djetinjstvu u Splitu, 80 – tih godina prošlog stoljeća, o igrama koje su djeca tada rado igrala, o druženju, prijateljstvu i školskom životu. Nakon kazališne predstave uputili su se u Solin.

Ispred zaštićenog kulturnog dobra, Gašpine mlinice na rijeci Jadro srdačno ih je dočekao gospodin Tomislav Poljak koji ih je poveo u razgled mlinice, stare preko 300 godina. Učenicima je objasnio kako se žito melje i dobiva brašno te su razgledali zbirku autohtonih predmeta te odjeće sa solinskog područja i okolnih područja koji su se nekoć koristili u kućanstvu i poljoprivredi. Zatim su u mlinici imali radionicu s tijestom. Gospođa Ivanka pripremila je tijesto od cjelovitog brašna koje su učenici valjali valjkom i pomoću kalupa oblikovali različite figurice od tijesta. Nakon mlinice uputili su se prema Vranjicu gdje su razgledali stalni postav aquariuma koji broji preko 130 različitih ribljih vrsta. Učenici su s interesom i znatiželjom razgledali 22 akvarija u kojima su se između ostalog nalazili: ugori, murine, jastozi, hlapovi, crvenouhe i azijske kornjače, morske raže… Nakon razgleda učenici su imali slobodno vrijeme za kupnju suvenira u trgovini unutar aquariuma. U Komin su se vratili puni dojmova i s pokojim suvenirom za uspomenu.

objavio: Ana Moro   datum: 15. 10. 2018.