OBILJEŽEN SVJETSKI DAN KNJIGA I AUTORSKIH PRAVA

Dana 21.4.2013. u našoj školi u prostorijama nove knjižnice obilježen je Svjetski dan knjiga i autorskih prava.

Tom prigodom mještani su mogli razgledati prostorije nove knjižnice s informatičkim kabinetom, a od posebne važnosti za školu i cijelo naše mjesto je donacija od 1500 knjiga sa prekrasnim hrastovim ormarima našeg dragog pokojnog profesora Tome Čupića.

On nas nažalost ne može više čuti, ali mi mu se od srca zahvaljujemo što je mislio na svoje mjesto, ali ne samo ovom donacijom nego s još jednom daleko više hvale vrijednom gestom. Osnovao je zakladu "MARIJA ČUPIĆ" za školovanje kominske djece i u tu zakladu uložio sav svoj imetak.

Gospodine profesore još jednom Vam veliko hvala u ime svih naših mještana!

Osim te prekrasne donacije knjiga bili su izloženi  i radovi učenika na temu  "ŠTO MI ZNAČI KNJIGA" i mali rječnik "ZABORAVLJENIH RIJEČI".

Hvala svim roditeljima, djeci i nastavnicima koji su zajedno sa  nastavnicom hrvatskog jezika Katarinom Visković i knjižničarkom Anticom Medak obilježili taj dan.

objavio: Administrator   datum: 8. 5. 2013.