Posjet učenika 8. razreda Vukovaru

U vremenu od 22. do 24. svibnja učenici osmog razreda naše škole  sudjelovali  su u brojnim aktivnostima dvodnevne terenske nastave u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“.

Prvi dan boravka bio je obilježen prisjećanjem na ratne događaje. Najprije smo nazočili predavanjima o Domovinskom ratu i Bitki za Vukovar.  Nakon toga smo posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture.  Puno novih spoznaja i dojmova pratilo je ova događanja, a bilo nam je dojmljivo i tijekom slobodnoga vremena prošetati gradskim ulicama i vidjeti kako se odvija svakodnevni život u našem gradu-heroju.

Drugoga dana smo bili u posjetu memorijalnim lokacijama: Memorijalno groblje, Ovčara i bolnica. Učenici su mogli  vidjeti sve one važne istine o kojima su slušali od svojih roditelja i nastavnika.

Naši vodiči i predavači su bili vrlo temeljiti u svojim izlaganjima i uputili su nam brojne korisne informacije i poruke.  Nakon navedenih aktivnosti pošli smo na Školu mira gdje smo vrlo uspješno sudjelovali u kvizu. Pitanja su se odnosila na sve dotadašnje projektne aktivnosti . Kviz je bio zanimljiv i zainteresirao je sve nazočne učenike.

Predvečer  drugoga dana smo s autobusnog kolodvora iz Vukovara krenuli na put prema Kominu.

Svi smo se nakon ove terenske nastave osjećali bogatiji za jedno novo, vrijedno iskustvo.

Damir Kalaba, prof.

objavio: Administrator   datum: 8. 6. 2018.