Dan škole

U petak, 1. lipnja 2018. obilježen je Dan škole. U školskom holu održana je prigodna priredba na kojoj su se mogle čuti recitacije i krasnoslovi pjesama posvećenih ljepotama prirode, a posebno naše lijepe Neretve, kao i pjesme naše učenice 6. razreda koja je osvojila 3. mjesto na literarnom natječaju „Perom o Neretvi“. Uz priredbu, organizirana je i izložba likovnih radova koju su prisutni mogli pogledati.

Nabrojane su neke od aktivnosti  u protekloj školskoj godini u kojima su učenici naše Škole sudjelovali i ostvarili odlične uspjehe: Ćakulaonica,  Županijsko natjecanje iz njemačkog jezika, literarni natječaj „Perom o Neretvi“, natječaj na temu „Hrvatska kakvu želimo“.

Navedeno je i da je naša Škola odabrana za provođenje projekta Ruksak pun kulture.

Spomenuti su organizirani posjeti naših učenika Prirodoslovnom muzeju u Metkoviću, Gradskom kazalištu lutaka, Gradskom kazalištu mladih i kinu u Splitu, gradu Dubrovniku, ekskurzija u Zagreb, Tuheljske Toplice i Liku te posjet Vukovaru.

Navedeno je da smo obilježili Dan kruha, Europski dan jezika, Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, Svjetski dan kazališta i Dan planeta Zemlje.

Nakon recitacija, učenici su ispričali nekoliko viceva koji su nasmijali sve prisutne.

Uslijedio je kratki koncert učenika naše Škole.

Nakon pljeska našim mladim glazbenicima, učenici su se sa svojim učiteljima zaputili na nogometni teren, u školsko dvorište i u školsku dvoranu gdje su održane sportske aktivnosti.

U nastavku možete pogledati fotografije nekih radova naših učenika 5. - 8. razreda koje su prigodno izradili ove školske godine iz predmeta Hrvatski jezik te radove u sklopu suvremenog slobodnijeg načina obrade lektire (izrada straničnika, kviz na temu lektire, lektira „u vrećici“...) koji motivira učenike na čitanje, dokazuje da lektira ne mora biti dosadna i stvara pozitivno ozračje prilikom obrade lektirnog djela. Učenicima se najviše svidjela izrada lektire „u vrećici“ jer su trebali oslikati prednju stranu papirnate vrećice kao naslovnicu, s druge strane napisati kratak sadržaj i izdvojiti najzanimljivije dijelove te u vrećicu spremiti deset predmeta koji ih asociraju na knjigu i na satu lektire objasniti svoj izbor predmeta.

Mirela Šalković, učiteljica hrvatskog jezika

objavio: Administrator   datum: 10. 6. 2018.