Plan jednodnevnog izleta za učenike nižih razreda

Izvedbeni plan i program jednodnevnog izleta Dubrovnik - Aerodrom Ćilipi - Đurovića pećina i Rt Oštra - Prevlaka

CILJ IZVANUČIONIČKE NASTAVE:

Upoznavanje šireg zavičaja, učenje i otkrivanje prirodnih, kulturnih i povijesnih znamenitosti naše županije. Razvijanje osjećaja pripadnosti i ljubavi prema zavičaju i domovini, razvijanje ekološke svijesti i potrebe zaštite okoliša.
Njegovati zdravu komunikaciju među razrednim odjelima, ponašanje u autobusu i javnim mjestima.

NAMJENA:

Provesti nastavu u prirodnom okružju; zadovoljiti potrebu za sportskim rekreativnim aktivnostima; motivirati i poticati radoznalost za panoramski pogled neretvanske doline, naše obale, otoka i poluotoka.
Upoznavanje grada Dubrovnika te njegove povijesne i kulturne znamenitosti, upoznavanje zračne luke Ćilipi, upoznavanje prirodne znamenitosti Đurovića spilje te poluotoka Prevlaka.
Posebno istaknuti domovinski rat na ovom području te ljubav našeg čovjeka za obranu ovog dijela naše domovine. Upoznati pogranične prijelaze i njihovu namjenu.

NOSITELJI:

Učiteljica Frana Ćopo za prvi razred; učiteljica Mufida Šiljdedić za drugi razred; učiteljica Nika Medak za treći razred; učiteljica Lenka Dugandžić za četvrti razred (vođa izleta) i vozač te turistički vodič.

NAČIN REALIZACIJE:

Odlazak autobusom u dogovoru s turističkom agencijom po pravilniku o izletima; autobusom doći do odredišta; razgledati planirane sadržaje i vratiti se u mjesto stanovanja.

VREMENIK:

Drugi tjedan u mjesecu svibnju 2011. godine.

TROŠKOVNIK:

Izabrati najpovoljniju ponudu turističkih agencija za realizaciju izleta.
(Primjer: oko 300 kn za učenika). Prijevoz autobusom, ulaznice za planirane ustanove, akvarij, spilju i ručak za učenike i učitelje.
Troškove izleta za učenike snose roditelji koji jamče svojim potpisom, a za učitelje (voditelji) učenika dužna je škola izdati putni nalog i priznati dnevnicu.

NAČIN VREDNOVANJA:

Realizacija i prezentacija viđenog; izrada plakata i fotografskih zapisa na zadovoljstvo učenika, učitelja i roditelja.

Izvedbeni plan i program planirala učiteljica Lenka Dugandžić.

objavio: Lenka Dugandžić   datum: 6. 4. 2011.